sk en


Chov. stanica You´re The Inspiration vznikla v r. 1999. Chováme 2 plemená retrieverov - Labrador a Kučeravý retriever .

Zakladateľkami chovu boli dve fantastické sučky Cessy z Klajboviska a Orina z Ledenických zahrad. Vďaka nim sme sa dostali do sveta kynológie, spoznali priateľov, novú rodinu a vďaka nim sme okúsili pekné aj smutné chvíle chovateľského sveta. Vďaka nim dvom sme si v chove určili pevné priority a ciele a nastavili sme ich tak, aby ľudia, ktorí si od nás berú svojho nového člena rodiny zažili iba tie pekné chvíle a tým čo dokážeme ovplyvniť po rokoch skúseností Vás chceme vyvarovať chvíľam menej pozitívnym. Našou zásadou je a vždy bude šteniatka bezhlavo neprodukovať, po prezretí našich odchovov zistíte, že u nás neexistuje lepší a horší vrh. Všetky krytia absolvujeme v zahraničí a šteniatka sa u nás narodia veľmi sporadicky. O to viac však rozmýšľame nad každým krytím a použitím krycieho psa v našom chove. Chov je pre nás iba hobby, je to naša radosť a láska ku psom a ich využívanie v poľovníctve rodinná tradícia. To, čo nájdete na našom webe je výsledok chovateľskej práce založenej na skúsenostiach. V každom smere sa snažíme o chov zdravých psov a kladieme dôraz na ich pôvod ako poľovných psov, nesnažíme sa dosiahnuť dokonalosť, ktorá neexistuje za cenu, že Vám na webe ukážeme iba špičku ľadovca, za ktorou by bolo množstvo psov, ktorí svoj život nežijú plnohodnotne. Ako dôkazom nášho úsilia máme na webe zverejnené všetky informácie o psoch, ktorích sme odchovali. Za nijakého sa nehanbíme, pretože nemáme na to dôvody.

Prezentácia na výstavách je vzhľadom k tomu, že psi sú iba hobby veľmi náročná a v tomto ideme taktiež trochu proti zaužívaných pravidlám, že chovateľ si najviac vystavuje svoje odchovy - my to nechávame na Vás, majitelia našich psov sú nám najlepšou reklamou a ich úspechy veľkým mementom. Nemusíte chodiť k nám na nezáväzné návštevy aby ste počúvali o tom, akých máme skvelých psov. Stačí ísť na výcvik WT, nejaký tréning záchranárskych psov a uvidíte všestranných pomocníkov s chuťou pracovať, ktorí nosia za menom názov našej chovateľskej stanice. Rovnako aj výsledky výstav - našim psom sa nedarí iba vtedy, keď ich máme na vodítku my - ich výstavné ocenenia sú veľmi vyrovnané a v našich vrhoch nenájdete iba jedno TOP šteniatko. Za to všetko patrí obrovská vďaka každému, kto v nás veril a kúpil si od nás svojho miláčika!

Máme veľké šťastie, že nás obklopujú ľudia, ktorí chovajú psov v prvom rade so srdcom a rozumom, snažia sa objektívne zhodnotiť každý krok a tým si navzájom dokážeme poradiť a pomôcť. Chov totiž nieje o bojovnosti ale o spolupráci .

Na bannery našej chovateľskej stanice nájdete slovné spojenie "DUAL PURPOSE". V našej chovateľskej stanici sa snažíme odchovávať šteniatka, ktoré sa podobajú čo najviac štandardu, pričom kladieme vysoký dôraz na zachovanie pôvodných vlastností retrieverov - ich typické vlastnosti poľovného psa, všestrannosť, vysoká inteligencia. Naše šteniatka labradorov sú generáciou psov s typickým "will to please", sú to potomkovia Field Trial šampiónov a víťazov Working testov. Takýto typ retrievera je veľmi ľahko ovládateľný a veľmi inteligentný, má všetky predpoklady stať sa perfektným pomocníkom v akejkoľvek oblasti, bez známok agresivity alebo dominancie.-sme spoluzakladateľmi regionálneho centra Slobody zvierat v Topoľčanoch ( www.utulok.websnadno.cz )

- - - - - -  
Katarína Merašická s Doris Zuzana Merašická s Cessy